Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie Wall Street
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Richard Drew
27. júla 2018 9:31 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Obchodovanie na americkom akciovom trhu bolo vo štvrtok zmiešané

Technologický sektor strácal na čele so spoločnosťou Facebook, keď jej výsledky sklamali investorov.

Akciový trh v USA uzatvoril štvrtkové obchodovanie so zmiešanými výsledkami. Technologický sektor strácal na čele so spoločnosťou Facebook, keď jej výsledky sklamali investorov. Cena akcií spoločnosti Facebook sa prepadla o 19 %, čo znamená, že trhová hodnota firmy klesla o takmer 119 mld. USD. Pre spoločnosť to bola najhoršia denná strata od jej vstupu na burzu v roku 2012.

Prevádzkovateľ rovnomennej sociálnej siete zverejnil výsledky za druhý kvartál, ktoré nenaplnili očakávania z pohľadu rastu tržieb a počtu užívateľov. Spoločnosť varovala, že prinajmenšom do konca aktuálneho roka počíta s výrazným spomaľovaním tržieb. Na jej ziskovosť majú negatívne vplývať náklady súvisiace s ochranou súkromia užívateľov.

Index S&P 500 klesol o 0,3 % na 2 837,44 bodu, Dow Jones posilnil o 0,4 % na 25 527,07 bodu a Nasdaq oslabil o 1 % na 7 852,18 bodu.

Japonský akciový trh v piatok posilnil. Hlavný tokijský index Nikkei 225 vzrástol o 0,3 % na 22 648,67 bodu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame