Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Poštová banka
Ilustračné foto SITA/Marián Peiger
9. decembra 2015 11:04 BankyAktuality od voFinanciach.skvoFinanciach.sk

Novým členom predstavenstva Poštovej banky sa stal Peter Hajko

Peter Hajko pôsobí v bankovníctve od roku 1997.

Novým členom predstavenstva Poštovej banky sa stal Peter Hajko, zodpovedný za oblasť retailového bankovníctva. Do funkcie ho zvolili na valnom zhromaždení akcionárov banky, po udelení súhlasu Národnou bankou Slovenska.
 
Peter Hajko pôsobí v Poštovej banke od októbra 2015 ako vedúca osobnosť divízie retailového bankovníctva a po zvolení za člena predstavenstva sa zároveň ujíma funkcie riaditeľa divízie retailového bankovníctva. V rámci toho zastrešuje odbor obchodných sietí, odbor podpory obchodu, odbor call centra, odbor retailových produktov a odbor SME.

Poštová banka

 
„Peter Hajko má za sebou dlhoročné skúsenosti z bankovníctva. V uplynulých rokoch zastával viaceré pozície v tomto sektore a aj preto som presvedčený o tom, že jeho pohľad na klientelu a jej potreby bude pre Poštovú banku významným prínosom,“ uviedol generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Poštovej banky Andrej Zaťko.

Aktuálne zloženie predstavenstva Poštovej banky:
Ing. Andrej Zaťko, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Poštovej banky
Ing. Peter Hajko, člen predstavenstva
JUDr. Ján Nosko, člen predstavenstva
Ing. Daniela Pápaiová, členka predstavenstva
Ing. Slavomír Varcholík, člen predstavenstva

„Dôvera, ktorú som dostal je pre mňa veľkou výzvou. Poštová banka je bankou s obrovskou perspektívou rastu a vážim si, že sa na ňom môžem priamo podieľať,“ povedal novovymenovaný člen predstavenstva Peter Hajko.

Hajko prišiel z Tatra banky
Peter Hajko vyštudoval Fakultu hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v Bratislave. V bankovníctve pôsobí od roku 1997. Do Poštovej banky prišiel z Tatra banky, kde riadil regionálne siete pobočiek. Neskôr pôsobil ako riaditeľ odboru riadenia firemných centier a v posledných rokoch sa opäť vrátil k riadeniu regionálnej siete pobočiek Tatra banky a Raiffeisen banky.

O spoločnosti
Poštová banka vznikla na konci decembra 1992 a svoju činnosť začala 1. januára 1993. Na základe zmluvy so Slovenskou poštou predáva svoje produkty a služby aj prostredníctvom vyše 1 500 pôšt umiestnených na celom území Slovenska. Ku koncu júna 2013 bol ešte vyše 90-percentným vlastníkom banky Istrokapital, no od júla 2013 skupina J&T vlastní majoritu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies