Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Člen predstavenstva Komunálnej poisťovne Franz Kosyna
Člen predstavenstva Komunálnej poisťovne Franz Kosyna. Komunálna poisťovňa
23. októbra 2017 14:04 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skvoFinanciach.sk

Novým členom predstavenstva Komunálnej poisťovne je Franz Kosyna

Franz Kosyna je od 1. októbra novým členom predstavenstva Komunálnej poisťovne zodpovedným za obchodné aktivity. Ako člen rozšíreného vedenia Komunálnej poisťovne a Kooperativy pôsobil už od 1. januára 2016. Kosyna pôsobí v poisťovníctve 34 rokov.

V skupine pôsobí vyše 20 rokov

Franz Kosyna v skupine Vienna Insurance Group (VIG) pôsobil od roku 1996 na pozícii generálny tajomník. Viac ako šesť rokov pôsobil na poste námestníka generálneho riaditeľa poisťovne Kooperativa, neskôr tú istú funkciu zastával v českej Kooperative. V minulosti bol tiež predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Českej podnikateľskej poisťovne a najvyššiu funkciu zastával aj v rakúskej poisťovni Donau, tretej najväčšej poisťovni skupiny VIG. Neskôr sa stal poradcom predstavenstva VIG pre oblasť informačných technológií.

O spoločnosti

Komunálna poisťovňa vznikla v roku 1994 a jej zakladateľom bola Prvá komunálna banka. Zmena vlastníka nastala až po akvizícii v roku 2001, keď majoritnú majetkovú účasť odkúpila Kooperativa. Týmto krokom sa poisťovňa stala súčasťou medzinárodnej finančnej a poisťovacej skupiny Vienna Insurance Group. Tá od Erste Group získala v roku 2008 aj Poisťovňu Slovenskej sporiteľne. V roku 2009 sa Komunálna poisťovňa zlúčila so svojou sesterskou spoločnosťou – poisťovňou Kontinuita.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame