Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NN Group
Ilustračné foto NN / flickr
10. decembra 2018 11:37 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

NN Group zaznamenala ku koncu septembra nárast zisku

Skupina zvýšila tak prevádzkový zisk ako aj čistý zisk.

Holandská finančná skupina NN Group dosiahla v deviatich mesiacoch tohto roka čistý zisk 1,65 mld. eur. Ako ďalej spoločnosť informovala, v medziročnom porovnaní je to nárast o 17 %. Čistý zisk za tretí kvartál sa medziročne zvýšil o 7,3 % na 788 mil. eur. Tento zisk podľa vyjadrení firmy odráža vyšší prevádzkový výsledok a mimoriadny príjem z predaja ING Life Korea.

Deväťmesačný prevádzkový zisk skupiny stúpol o 3,4 % na 1,283 mld. eur a prevádzkový zisk v samotnom treťom kvartáli vzrástol o 7,4 % na 463 mil. eur. „Za nárastom stojí lepší výkon v rámci poistenia invalidity a úrazu i majetku a zodpovednosti v holandskej neživotnej poisťovni, ďalej vyššie príjmy z dividend v holandskej životnej poisťovni a tiež nižšie výdavky,“ uviedol generálny riaditeľ NN Group Lard Friese.

V treťom štvrťroku 2018 sa podarilo skupine znížiť náklady o 33 mil. eur, celkovo to bolo zníženie nákladov o 269 mil. eur. „Naša neustála snaha o úspešnú integráciu spoločnosti Delta Lloyd a zvýšenie efektivity priniesla plody v podobe nákladových úspor vo výške 33 mil. eur v rámci integrácie. I vďaka tomu sa celkové náklady znížili o 269 mil. eur v porovnaní s úrovňou administratívnych nákladov za celý rok 2016,“ doplnil Friese.

O spoločnosti

NN Group je finančná skupina holandského pôvodu. Pôsobí v 18 krajinách sveta a ponúka klientom produkty v oblasti životného poistenia, sporenia na dôchodok a správy investícií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame