Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NN Group
Ilustračné foto NN / flickr
30. augusta 2018 14:05 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

NN Group za druhý štvrťrok vykázala základný čistý zisk 463 mil. eur

V porovnaní s rovnakým období vlaňajška sa základný čistý zisk spoločnosti za apríl až jún zvýšil o 92,7 %.

Skupina NN Group dosiahla v druhom štvrťroku základný čistý zisk 463 mil. eur. V medziročnom porovnaní ho zvýšila o 92,7 %. Prevádzkový výsledok skupiny oproti rovnakému obdobiu vlaňajška vzrástol o 25,6 % na 508 mil. eur, a to predovšetkým vďaka lepšiemu výkonu holandskej neživotnej poisťovne v oblasti podpisovania zmlúv, dividendám z private equity v holandskej životnej poisťovni a vďaka nižším výdavkom. Spoločnosť o tom informovala v tlačovej správe, ktorú vo štvrtok poskytla agentúre SITA.

„Vykázali sme slušný výsledok za druhý štvrťrok roku 2018. Prevádzkové výsledky väčšiny segmentov sa v porovnaní s druhým štvrťrokom minulého roku zlepšili,“ povedal generálny riaditeľ NN Group Lard Friese. Skupine sa v druhom kvartáli tohto roka podarilo znížiť náklady o 62 mil. eur. Celkový objem novo uzatvorených zmlúv vzrástol za prvých šesť mesiacov roku 2018 o 20,2 % na 205 miliónov eur, najmä vďaka japonskej životnej poisťovni a Insurance Europe.

NN Group je finančná skupina holandského pôvodu. Pôsobí v 18 krajinách sveta a ponúka klientom produkty v oblasti životného poistenia, sporenia na dôchodok a správy investícií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame