Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NN Group
Ilustračné foto NN / flickr
29. novembra 2017 11:02 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

NN Group v treťom štvrťroku rástla

Čistý zisk skupiny bol v treťom kvartáli v objeme vyše 730 mil. eur.

Finančná skupina NN Group dosiahla v treťom štvrťroku čistý zisk 734 mil. eur. V medziročnom porovnaní ho zvýšila o 68,5 %. Prevádzkový výsledok z priebežnej činnosti vzrástol o 35,1 % na 431 mil. eur. “Rast prevádzkovej ziskovosti sme dosiahli vďaka lepším výsledkom vo väčšine segmentov, prispievaniu Delta Lloyd vo výške 51 mil. eur a vďaka 32 mil. eur jednorazových príspevkov z kategórie ostatné. Tie prevážili nad slabšími výsledkami holandskej neživotnej poisťovne,” uviedla spoločnosť v tlačovej správe.

NN Group prevzala spoločnosť Delta Lloyd v apríli tohto roka. Ako povedal generálny riaditeľ NN Group Lard Friese, integrácia Delta Lloyd s aktivitami NN v Holandsku a Belgicku postupuje dobre. V Holandsku dosiahli dohodu s odbormi a pracovnými radami na reorganizačnom rámci i princípoch integrácie. “To nám uľahčí uskutočnenie ďalších krokov plánovanej integrácie Delty Lloyd,“ povedal Friese. Ďalším dôležitým krokom vpred v rámci integrácie bol podľa neho začiatok transformácie značky z Delta Lloyd na NN. “Aby sme mohli čo najlepšie poslúžiť zákazníkom, zlúčené oddelenia front office aktuálne spoločne vyvíjajú nové produkty,“ dodal Lard Friese.

O skupine

NN Group je finančná skupina holandského pôvodu. Pôsobí v 18 krajinách sveta a ponúka klientom produkty v oblasti životného poistenia, sporenia na dôchodok a správy investícií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame