Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NN Group
Ilustračné foto NN / flickr
8. januára 2019 18:08 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

NN Group ukončila akvizíciu Aegon Slovensko a Aegon Česko

Potrebné regulátorné súhlasy získala ešte v decembri.

Skupina NN Group k 8. januáru ukončila celú akvizíciu Aegon Slovensko a Aegon Česko, pričom potrebné regulátorné súhlasy získala ešte v decembri. Môžu sa tak podľa vyjadrení skupiny odštartovať integračné procesy. „Môžeme začať vykonávať všetky potrebné kroky smerujúce k zlúčeniu oboch spoločností. Integračná časť bude náročná,“ povedal generálny riaditeľ NN Slovensko Peter Brudňák.

Dohodu o kúpe spoločností Aegon Životná poisťovňa a Aegon dôchodková správcovská spoločnosť na Slovensku a Aegon Pojištovna v ČR oznámila skupina NN Group 16. augusta 2018. Odvtedy čakala na potrebné súhlasy všetkých zúčastnených regulátorov v oboch krajinách.

Protimonopolný úrad SR schválil koncentráciu spoločností pôsobiacich na našom území 29. októbra 2018. V decembri vydala Národná banka Slovenska rozhodnutia, ktorými udelila NN Group predchádzajúce súhlasy na nadobudnutie obchodných podielov spoločnosti Aegon Životná poisťovňa a Aegon dôchodková správcovská spoločnosť. Rovnako má potrebné súhlasy regulátorov v rukách aj NN v Českej republike.

NN Group je medzinárodná spoločnosť poskytujúca finančné služby. Pôsobí v 18 krajinách. Poskytuje služby v oblasti životného poistenia, sporenia na dôchodok, správy investícií a bankové služby pre približne 17 miliónov klientov. NN Group zahŕňa spoločnosti Nationale-Nederlanden, NN, Delta Lloyd, NN Investment Partners, ABN AMRO Insurance, Movir, AZL, BeFrank a OHRA.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame