Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Deutsche Bank
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Michael Probst
25. septembra 2018 12:08 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Nemecký regulátor uložil Deutsche Bank prijať opatrenia

BaFin zároveň vymenoval špeciálneho poradcu pre dohľad, či Deutsche Bank prijíma efektívne opatrenia proti nelegálnym transferom peňazí.

Nemecký regulátor prikázal peňažnému ústavu Deutsche Bank prijať interné opatrenia na predchádzanie praniu peňazí. Nemecký Federálny úrad pre dohľad nad finančným trhom BaFin zároveň v zverejnenom vyhlásení oznámil, že vymenoval špeciálneho poradcu pre dohľad, či Deutsche Bank prijíma efektívne opatrenia proti nelegálnym transferom peňazí. Rozhodnutie úradu prichádza niekoľko týždňov po tom, ako šéf dánskej banky Danske Bank odstúpil po prešetrovaní prania peňazí v rámci banky. Informuje o tom portál cnbc.com.

„Banka bude spolupracovať s úradom BaFin a špeciálnym audítorom KPMG, aby čo najskôr vyhovela regulačným požiadavkám,“ uviedla v utorok Deutsche Bank pre americkú televíznu spoločnosť CNBC. V roku 2017 Deutsche Bank súhlasila so zaplatením pokuty 425 mil. USD americkým regulátorom pre schému, prostredníctvom ktorej sa z Ruska v rokoch 2011 až 2015 presunulo 10 mld. USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame