Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Banka
ilustračné foto. pixabay.com
13. januára 2016 8:45 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Nemecké banky by mali robiť kroky vzhľadom na nízke úroky

Vyhlásil to šéf nemeckého úradu pre dohľad nad finančnými trhmi Felix Hufeld s tým, že väčšina bánk má dostatočné rezervy.

Nemecké banky musia urobiť viac, aby sa vysporiadali s efektmi mimoriadne nízkych úrokových sadzieb na zisky. V utorok to vyhlásil šéf nemeckého úradu pre dohľad nad finančnými trhmi (Bafin) Felix Hufeld. Väčšina bánk má stále dostatočné rezervy na to, aby vydržali obdobie nízkych sadzieb. Hufeld však upozornil na to, že zisky bánk výrazne poklesnú, ak podmienky lacných úverov budú pokračovať s tým, že ani rast okamžite situáciu nevyrieši.

Banky by sa mali zamerať na iné príjmy či cenu služieb
„Banky majú možnosti, aby konali, mali by ich využiť,“ povedal Hufeld. Napríklad by mohli znižovať náklady a upraviť podnikateľské modely tak, aby sa viac spoliehali na príjmy, ktoré nezávisia od úrokových sadzieb. Mali by sa podľa neho tiež uistiť, že ich služby stoja adekvátnu cenu. „Nerobiť nič, len čakať na to, kým strašidlo nízkych sadzieb zmizne, by aspoň pre niektoré banky znamenalo, že by po častiach umierali,“ povedal Hufeld.

Niektoré banky už reagujú
Najväčšia nemecká banka Deutsche Bank práve uskutočňuje strategické zmeny. Druhá najväčšia banka Commerzbank čaká na to, kým začne pracovať nový šéf spoločnosti, ktorý stanoví strategické smerovanie banky v nasledujúcich rokoch.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies