Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Deutsche Bank
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Michael Probst
24. mája 2018 10:14 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Nemecká Deutsche Bank zruší tisíce pracovných miest

Banka informovala, že v záujme obmedzenia nákladov počet zamestnancov zníži z 97 tis. výrazne pod 90 tisíc.

Nemecká banka Deutsche Bank ruší tisíce pracovných miest, keďže reorganizuje svoje podnikanie v oblasti obchodovania s akciami a snaží sa obmedziť náklady. Banka vo štvrtok informovala, že počet zamestnancov zníži z 97 tis. výrazne pod 90 tisíc. Konštatovala pritom, že redukcia už prebieha. Výdavky spojené so zmenšením počtu zamestnancov banky budú v tomto roku na úrovni približne 800 mil. eur.

Banka v apríli vymenila generálneho riaditeľa po troch rokoch celoročných strát. Nový šéf Deutsche Bank Christian Sewing uviedol, že peňažný ústav sa znova sústredí na európsku a nemeckú klientsku základňu a zmenší nákladnejšie a riskantnejšie podnikanie, v ktorom nemá vedúce postavenie.

Sewing síce konštatoval, že banka ďalej bude podnikať v oblasti medzinárodného investičného bankovníctva, ale musí „sa koncentrovať na to, čo naozaj robí dobre“.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame