Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NBS
Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič
26. mája 2015 14:32 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

NBS určila výšku kapitálových vankúšov pre banky

Za lokálne systémovo významné banky určila ČSOB, Poštovú banku, Slovenskú sporiteľňu, Tatra banku a VÚB banku.

Banková rada Národnej banky Slovenska (NBS) v utorok rozhodla o určení kapitálových vankúšov pre päticu slovenských bánk. Za lokálne systémovo významné banky (O-SII, other systemically important institutions) určila ČSOB, Poštovú banku, Slovenskú sporiteľňu, Tatra banku a VÚB banku. Niektoré z nich budú musieť mať aj vankúš na krytie systémového rizika. Informovala o tom centrálna banka.

Vankúše budú

Pre ČSOB, Poštovú banku, Slovenskú sporiteľňu a VÚB banku určila NBS kapitálový vankúš v rámci O-SII vo výške 2 %. Pre Tatra banku je vo výške 1,5 %. Slovenskej sporiteľni, Tatra banke a VÚB banke zároveň určila centrálna banka vankúš na krytie systémového rizika vo výške 1 %.

Vankúše pre lokálne systémovo významné banky a vankúše na krytie systémového rizika budú pre uvedené banky implementované postupne od 1. januára 2016. Svoju maximálnu výšku nadobudnú 1. januára 2018, dodala Národná banka Slovenska.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame