Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze, euro, mince
Ilustračné foto. pixabay.com
3. júla 2018 14:04 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

NBS rozhodla o zvýšení miery proticyklického kapitálového vankúša

Miera proticyklického kapitálového vankúša pre domáce expozície sa zvýši z úrovne 0,50 % na 1,50 %.

Banková rada Národnej banky Slovenska na svojom utorkovom zasadnutí rozhodla o zvýšení miery proticyklického kapitálového vankúša na úroveň 1,50 % s účinnosťou od 1. augusta 2019. Hlavným dôvodom je zvýšenie odolnosti bankového sektora v čase pokračujúceho nadmerného rastu úverov. Informovala o tom centrálna banka prostredníctvom tlačovej správy.

Zvýšenie v dvoch krokoch

Miera proticyklického kapitálového vankúša pre domáce expozície je od 1. augusta 2017 do 31. júla 2018 na úrovni 0,50 %. Od 1. augusta 2018 do 31. júla 2019 bude miera proticyklického kapitálového vankúša na úrovni 1,25 %. A spomínaná úroveň 1,50 % vstúpi do platnosti od 1. augusta 2019.

Proticyklický kapitálový vankúš je dôležitou súčasťou politiky obozretnosti na makroúrovni. Jeho cieľom je v čase ekonomického rastu zabezpečiť vytvorenie kapitálového vankúša dostatočného pre absorbovanie strát v čase stresu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Ilustracne_foto_03.jpg

Prieskum: Slováci nákupné poukážky obľubujú, chceli by aj elektronické

12. novembra 2018 Financie všeobecne, Aktuality

Nákupné poukážky určitej nominálnej hodnoty a s presnou dobou platnosti sú medzi zákazníkmi na Slovensku známe a obľúbené. Potvrdili to aj výsledky prieskumu pre nákupné spoločenstvo Cashback World, podľa ktorého až 89 % opýtaných považuje nákupné poukážky za dobrú vec pre zákazníka. Súčasne by takmer tri štvrtiny respondentov (73 %) … Čítať ďalej

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies