Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro bankovky peniaze mince
Ilustračné foto. pixabay.com
16. apríla 2018 14:03 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

National Bank of Greece poskytne úvery malým gréckym firmám

Garancie, ktoré uľahčia malým a stredným firmám získanie pôžičiek, poskytne Európsky investičný fond.

Grécka banka National Bank of Greece (NBG) poskytne malým a stredným podnikom v krajine úvery v sume 640 mil. eur vďaka garanciám zo strany Európskeho investičného fondu (EIF). Informovala o tom v pondelok na svojej internetovej stránke Európska komisia.

NBG a Európsky investičný fond podpísali celkovo tri dohody o garanciách na poskytované úvery. Najväčší objem úverov, a to v sume 500 mil. eur, sa má poskytnúť zhruba 1 900 malým firmám. Garancie zo strany EIF umožnia banke pri týchto pôžičkách podstatne znížiť požiadavky v oblasti zábezpeky.

Prístup k úverom sa zlepší aj pre ďalšie firmy

Zároveň National Bank of Greece poskytne úvery za výhodných podmienok pre inovatívne malé a stredné grécke firmy. Očakáva sa, že s podporou EÚ sa na pôžičky pre inovatívne firmy vynaloží celkovo 100 mil. eur. Európsky investičný fond okrem toho s NBG podpísal dohodu o garanciách pre mikroúvery v celkovom objeme 40 mil. eur pre 3 400 veľmi malých gréckych firiem, ktoré majú ťažkosti pri získavaní pôžičiek.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame