Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
úrazy
Ilustračné foto SITA/Ivan Fleischer
1. septembra 2015 12:21 PoisťovneSpotrebiteľ od voFinanciach.skSITA

Nástup do školy je sprevádzaný aj detskými úrazmi

Poistné udalosti sa najčastejšie vyskytujú na hodinách telesnej výchovy, počas prestávok, na školských výletoch alebo športových krúžkoch.

Nástup do školy je často sprevádzaný detskými úrazmi. “V školských zariadeniach sa podľa našich štatistík stáva približne 35 % úrazov z celkového počtu detských zranení,“ povedal hovorca Aegon Životnej poisťovne Ján Ďurech. Poistné udalosti sa podľa vyjadrení poisťovne Kooperativa najčastejšie vyskytujú na hodinách telesnej výchovy, počas prestávok a obedov. Ako doplnil Ďurech, sú to aj školské výlety alebo športové krúžky.

Minulý rok mala Allianz – Slovenská poisťovňa poistených takmer 70 tis. detí a viac než 2 tis pedagogických pracovníkov. Vo všeobecnosti počet takýchto zmlúv každoročne mierne stúpa. Zranenia, ktoré sa stanú v škole, predstavujú podľa vyjadrení Allianzu 16 % z celkového počtu detských úrazov. V poisťovni Generali je to 10 % a v poisťovni Kooperativa je to taktiež zhruba 10 %.

V poisťovni Generali tvoria deti 15 % zo všetkých poistených osôb. “Veľký záujem je o produkty, ktoré poskytujú poistnú ochranu dieťaťa v kombinácii s tvorbou finančných prostriedkov v prípade nečakaných udalostí,“ povedal hovorca Generali Milan Janásik. Poisťovňa Kooperativa evidovala ku koncu vlaňajška 17 tis. poistných zmlúv v tejto oblasti. Poistená ochrana detí má podľa Kooperativy rastúci trend.

Aegon Životná poisťovňa eviduje viac ako 20 tis. poistených detí do 18 rokov. Trend poisťovania detí má podľa Ďurecha mierne rastúci charakter, obzvlášť po ukončení finančnej krízy na prelome dekády. “Rodičia majú záujem o poistnú ochranu pre svojich potomkov, v posledných rokoch dokonca evidujeme mierny nárast i v samotnej poistnej sume, ktorú si rodičia volia na poistných zmluvách,“ dodal Ďurech.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame