Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najväčšia škandinávska banka Nordea presunie centrálu z Fínska do Švédska

Plán
Ilustračné foto pixabay.com

Presun sídla  je podľa vedenie banky v najlepšom záujme klientov, akcionárov aj zamestnancov.

Najväčšia škandinávska banka Nordea premiestni svoju centrálu zo Švédska do Fínska, ktoré je členom eurozóny. Presun sídla do krajiny, ktorá je súčasťou Bankovej únie v EÚ, „je v najlepšom záujme“ zákazníkov, akcionárov aj zamestnancov, uviedol vo štvrtok generálny riaditeľ banky Casper von Koskull. Ako dodal, na zhruba 30 tis. zamestnancov banky bude mať krok iba obmedzený dopad.

Rozhodnutie, ktoré si vyžaduje súhlas akcionárov, by malo nadobudnúť účinnosť k 1. októbru 2018. Nordea má v Nórsku, Švédsku, Dánsku a Fínsku zhruba 11 mil. zákazníkov.

Banková únia v EÚ vznikla v reakcii na finančnú krízu. V súčasnosti má dva prvky, ktorými sú jednotný mechanizmus dohľadu a jednotný mechanizmus riešenia krízových situácií. Tretí prvok bankovej únie, spoločný európsky systém ochrany vkladov, je v súčasnosti predmetom diskusií.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 7. septembra 2017 14:52Zdroj SITA
K téme

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...