Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Britain HSBC
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth
6. augusta 2018 8:55 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Najväčšia európska banka zaznamenala nárast zisku

Najväčšia európska banka dosiahla v prvom polroku zisk pred zdanením 10,7 mld. USD, čistý zisk bol vo výške 7,2 mld. USD.

Zisk britskej banky HSBC pred zdanením v prvom polroku medziročne vzrástol o 4,6 percenta na 10,7 mld. USD. Čistý zisk spoločnosti za január až jún bol vo výške 7,2 mld. USD, čo znamená nárast zo sumy 7 mld. USD dosiahnutej v rovnakom období vlaňajška.

Príjmy banka zvýšila o 4,2 % na 27,2 mld. USD. K 30. júnu banka disponovala aktívami v celkovej hodnote 2,61 bilióna USD, kým v závere minulého roka boli vo výške 2,52 bil. USD. Spoločnosť o tom informovala v pondelok.

HSBC je najväčšou európskou bankou, ale väčšinu svojho zisku dosahuje v Ázii. Banka vlani ukončila firemnú reštrukturalizáciu, ktorej cieľom je zvýšenie ziskovosti sústredením sa na rýchlejšie rastúce nové ázijské trhové ekonomiky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Goldman Sachs

Malajzia zažalovala americkú banku Goldman Sachs

17. decembra 2018 Banky, Aktuality

Predaje dlhopisov, ktoré pre malajzijský štátny fond 1MDB banka organizovala, vraj poskytli jeden zo zdrojov pre spoločníkov bývalého malajzijského premiéra na to, aby počas niekoľkých rokoch spreneveril z fondu miliardy dolárov.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies