Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zlato
Ilustračné foto. pexels.com
28. mája 2017 11:08 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skvoFinanciach.sk

Najväčší český predajca investičných drahých kovov otvára pobočku v Bratislave

Spoločnosť Golden Gate CZ, ktorá vlani predala vyše tony investičného zlata a šesť ton striebra, bude mať fyzické zastúpenie aj na Slovensku.

Možnosti Slovákov investovať do drahých kovov sa zjednodušia. Na Slovensku totiž otvára svoju prvú pobočku najväčší predajca drahých kovov na českom trhu, spoločnosť Golden Gate CZ. Vo svojej bratislavskej pobočke na Kašmírskej ulici bude vykupovať aj vydávať zlato a striebro, takisto tu plánuje organizovať vzdelávacie akcie obchodnej siete a klientov. Spoločnosť Golden Gate pritom v minulom roku celkovo predala investičné zlato a striebro za zhruba 50 mil. eur, a to vyše tony zlata a šesť ton striebra.
Na Slovensku má už firma stovky klientov
Okrem vykupovania a vydávania drahých kovov má však nová pobočka priniesť Slovákom aj osvetu týkajúcu sa investovania do týchto komodít. „Väčšina ľudí potrebuje nákup drahých kovov vysvetliť a osobne prebrať. Súčasťou našich služieb sú preto taktiež rady, ako nákup správne načasovať a kedy je výhodné využiť prípadné cenové korekcie, aby investovanie bolo čo najefektívnejšie,“ uviedol predseda predstavenstva Golden Gate CZ Vladimír Brůna s tým, že už v súčasnosti eviduje firma na Slovensku stovky klientov.

Golden Gate CZ v prvom štvrťroku tohto roku eviduje 12-percentný nárast tržieb a 6-percentný nárast počtu uzatvorených zmlúv. Tržby spoločnosti za prvý štvrťrok dosiahli v prepočte 12 mil. eur, oproti 10,7 mil. eur z prvého kvartálu vlaňajška. Celkovo spoločnosť za prvé tri mesiace roka predala 267 kilogramov investičného zlata a 1 817 kilogramov striebra. Medziročne tak zaznamenala nárast predaja zlata o 7 % a striebra až o 42 %.

Fyzické zlato ako zaistenie majetku vyhľadávajú stále častejšie ľudia z celej Európy. Vo Veľkej Británii stúpol napríklad záujem o fyzické zlato medziročne o 39 %, predovšetkým kvôli neistote okolo brexitu. Najobľúbenejším investičným produktom je zlatá unca s hmotnosťou 31,103 gramu v hodnote cez tisíc eur. Veľmi obľúbený je i zlatý odliatok v podobe čokoládovej tabuľky, tzv. CombiBar.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies