Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Online, počítač, mobil
Ilustračné foto. pixabay.com
12. decembra 2017 12:22 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Najlepšie fintech firmy sveta navýšili za tento rok svoj kapitál o takmer 5 miliárd dolárov

Čínske fintech firmy obsadili prvé tri miesta v celkovom rebríčku.

Najlepšie fintech firmy sveta navýšili za tento rok svoj kapitál o 4,8 mld. USD, pričom za celé obdobie ich životnosti to bolo o viac ako 27 mld. USD. Čínske fintech firmy obsadili prvé tri miesta v celkovom rebríčku. Čína má zároveň až päť zástupcov v prvej desiatke. Jednotkou v aktuálnom rebríčku je spoločnosť Ant Financial, ktorá pôsobí v segmente platieb. Vyplynulo to zo štúdie Fintech 100. Pripravili ju poradenská spoločnosť KPMG a H2 Ventures, ktorá sa zaoberá investíciami do fintech spoločností.

Poľsko v rebríčku

Región strednej a východnej Európy má vo Fintech 100 dvoch zástupcov, oboch z Poľska. Prvým je na 49. mieste spoločnosť iwoca, ktorá sa zaoberá poskytovaním rýchlych, flexibilných a férových malých pôžičiek pre segment malých a stredných podnikov. Druhou firmou je Creamfinance, ktorá tiež pôsobí v segmente pôžičiek.

“Slovensko patrí k svetovej špičke v bezhotovostných platbách. Materské spoločnosti slovenských bánk preto s obľubou testujú technologické inovácie práve na slovenských klientoch, keďže tí sú ochotní využívať inovatívne služby a produkty, ktoré majú potenciál zjednodušiť im život. Rovnaký vývoj je preto možné predpokladať aj pri fintech spoločnostiach,“ zhodnotil aktuálnu situáciu Martin Kršjak, partner KPMG na Slovensku zodpovedný za sektor finančných služieb.

Dominovali úvery

Z hľadiska sektorov si najlepšie viedli firmy zamerané na poskytovanie úverov, ktoré obsadili takmer tretinu rebríčka. Dvojkou medzi segmentami sú platobné riešenia, ktorých reprezentanti obsadili jednu pätinu celkového zoznamu. Tretí najpočetnejší segment z pohľadu zástupcov v prvej stovke sú riešenia pri transakciách alebo na kapitálových trhoch.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame