Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Internet, mobil, počítač
Ilustračné foto. pixabay.com
31. januára 2016 14:12 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Najčastejšie sa Slováci informujú o poistkách na internete

Kvôli informáciám klienti už tak často nenavštevujú pobočky bánk či poisťovní.

Pre získavanie informácií o poistných produktoch sa najčastejšie využívajú webové stránky poisťovní. Ako ďalej vyplynulo z prieskumu spoločnosti Nielsen Admosphere Slovakia, na webstránkach získava informácie vždy 13 % opýtaných a takmer vždy 23 % opýtaných. Druhým najčastejšie využívaným zdrojom sú finanční poradcovia, od ktorých získava informácie vždy 17 % a takmer vždy 18 % respondentov z internetovej populácie.

Call centrá sú málo využívané
Internetové stránky bánk sú za účelom získania nových informácií o poistení navštevované vždy deviatimi percentami opýtaných a takmer vždy 19 percentami opýtaných. Naopak, vo veľmi malej miere sú využívané call centrá poisťovní. Aspoň občas ich využije len 26 % respondentov.
V porovnaní s rokom 2014 chodia ľudia pre informácie o poistkách menej do svojej banky či poisťovne a taktiež menej volajú do call centier. Informácie na internete hľadajú predovšetkým mladší ľudia, naopak staršie vekové kategórie chodia pre informácie skôr na pobočku. Finančných poradcov ako zdroj informácií najviac využívajú ľudia v strednom veku od 25 do 54 rokov.

Zbežný prehľad má polovica opýtaných
Celkovo dve tretiny internetovej populácie staršej ako 18 rokov deklarujú, že majú prehľad v poistných produktoch a ich podmienkach. Polovica respondentov uvádza, že má zbežný prehľad, ale nepozná presné podmienky zmluvy. Viac než tretina opýtaných sa v poistných produktoch necíti byť zorientovaná.
Výsledky vychádzajú zo štúdie Poistenec, Poistenie, Poisťovňa 2015, ktorú uskutočnila spoločnosť Nielsen Admosphere Slovakia na vzorke 1 001 dospelých respondentov internetovej populácie Slovenského národného panela.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies