Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Internet, mobil, počítač
Ilustračné foto. pixabay.com
6. februára 2019 10:04 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Na stránke slovensko.sk je možné zaplatiť kartou aj za desiatky služieb rezortu dopravy

Od 1. februára môžu používatelia elektronických schránok platiť kartou za 58 služieb Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Používatelia elektronických schránok môžu od 1. februára za desiatky služieb rezortu dopravy zaplatiť kartou. Na ústrednom portáli verejnej správy slovensko.sk totiž pribudla možnosť platby kartou za 58 služieb Ministerstva dopravy a výstavby SR. Po Ministerstve vnútra SR tak ide o druhé ministerstvo, ktoré na slovensko.sk sprístupnilo možnosť platiť za ich služby kartou.

Variabilný symbol príde do schránky

Samotný proces platby kartou je intuitívny. Používateľ si vyhľadá príslušnú elektronickú službu cez slovensko.sk, po jej potvrdení je následne presmerovaný na špecializovaný portál rezortu dopravy, kde uskutoční svoje podanie vyplnením požadovaných údajov. Po spracovaní podania bude do elektronickej schránky platiteľa doručený príkaz na úhradu spolu s variabilným symbolom platby.

Platba je rovnaká ako pri klasickom nákupe cez internet

„Celý proces prebieha tak, že priamo v elektronickej schránke kliknete na tlačidlo ‚Zaplatiť‘, následne si vyberiete možnosť platby kartou a stlačíte ‚Zaplatiť kartou‘, čím sa dostanete do platobnej brány Virtuálneho kiosku. Ďalej sa postupuje ako pri klasickom nákupe cez internet, teda zadaním mena vlastníka karty, čísla platobnej karty, dátumu exspirácie a CVC2 kódu,“ informuje Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES).

Na záver používateľ stlačí tlačidlo, ktoré ho vráti do elektronickej schránky, kde mu po spracovaní platby bude doručená informácia o úhrade.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame