Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dohoda, pobočka, podpis, zmluva, úver
Ilustračné foto. Thinkstock
12. februára 2019 14:21 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Na konci minulého roka pracovalo v bankách takmer 21 tis. ľudí

Z toho viac ako 86 % tvorili pracovníci v komerčnej bankovej sfére, v pobočkách 8,3 % a pracovníci centrálnej banky predstavovali podiel 5,4 %.

V bankovom sektore na Slovensku pracovalo koncom vlaňajška 20 649 ľudí. V medziročnom porovnaní je to podľa údajov Národnej banky Slovenska (NBS) nárast o 3,4 %. Výraznejšie stav vzrástol v rámci komerčných bankových domov a v pobočkách zahraničných bánk. V centrálnej banke stav pracovníkov stúpol miernejšie.

Stav pracovníkov v komerčnej bankovej sfére sa zvýšil medziročne o 3,4 %. Znamená to nárast na 17 820 pracovníkov na konci minulého roka. V pobočkách zahraničných bánk to bol nárast o 4,6 % na 1 719 ľudí. V centrálnej banke počet pracovníkov vzrástol o 1,6 % na 1 110 pracovníkov.

Pri medziročnom porovnaní nárast z veľkej časti podľa centrálnej banky zapríčinili organizačné zmeny, ktoré sa udiali v niektorých inštitúciách. Z dlhodobého hľadiska ovplyvnili vývoj počtu pracovníkov v bankovom sektore aj ďalšie udalosti. K rastu počtu pracovníkov prispel vstup novej pobočky 1. júla 2016. Taktiež rástol počet pracovníkov centrálnej banky do polovice roku 2017, a to hlavne na oddelení ochrany finančných spotrebiteľov.

Na slovenskom trhu pôsobilo koncom vlaňajška podľa údajov centrálnej banky spolu 28 bankových domov. Okrem centrálnej banky je to 12 komerčných bánk a 15 zahraničných pobočiek.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame