Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NBS: Deň otvorených dverí
Zamestnankyne NBS s informačným objektom počas dňa otvorených dverí Národnej banky Slovenska (NBS). Bratislava, 22. september 2018. Foto: SITA/Braňo Bibel
23. septembra 2018 12:19 BankyAktuality od voFinanciach.skvoFinanciach.sk

Na deň otvorených dverí do NBS zavítalo viac ako štyri tisíc návštevníkov

Najviac ľudí zaujímalo, kde má banka trezory, aký je do nich kód a koľko je v nich peňazí.

Priestory Národnej banky Slovenska si v sobotu už po siedmy raz prišlo pozrieť vyše 4 tisíc návštevníkov. Ako ďalej informovala centrálna banka, v rámci prehliadky si mohli obzrieť pracovňu guvernéra NBS Jozefa Makúcha, ako aj rokovacie priestory Bankovej rady NBS na 30. poschodí. „Na tomto poschodí sa návštevníci vyfotografovali s panorámou Bratislavy v pozadí,“ informuje NBS.

Záujem podľa zverejnených informácií vzbudila aj zlatá tehlička, nové 100 a 200 eurové bankovky, falošné eurové bankovky a mince a tiež výstavy Od koruny k euru a Euro naša mena. Návštevníkov zaujali aj aktivity zamerané na zvýšenie finančnej gramotnosti pre deti aj dospelých, vzácne exponáty z archívu NBS, stánok Európskej centrálnej banky a činnosť Múzea mincí a medailí z Kremnice. „Veľký ohlas malo aj stretnutie guvernéra NBS Jozefa Makúcha s verejnosťou,“ informuje NBS.

Ľudí zaujímal obsah trezorov

Najviac pritom ľudí zaujímalo, kde má banka trezory, aký je do nich kód a koľko je v nich peňazí. Rezonovali aj témy spojené s budovou NBS, zlatom, devízovými rezervami a  kryptomenami. Návštevníci boli tiež zvedaví, ako sa guvernér NBS stal guvernérom, akú školu študoval a ako vyzerá bežný deň guvernéra a pracovníka NBS.

Počas Dňa otvorených dverí ponúkala NBS po celý deň aj výmenu slovenských korún, ale aj poškodených eurových bankoviek.

„Najmenší návštevníci sa tento rok opäť tešili z pasu detského návštevníka a zo získaných darčekov počas zbierania pečiatok pri tematicky rôzne zameraných stanovištiach,“ dodáva centrálna banka.

Ako spomienkový predmet si návštevníci vyrazili svoj vlastný pamätný žetón a pri odchode dostali náučné publikácie a materiály o Národnej banke Slovenska, o ochrane finančného spotrebiteľa a o našej mene euro.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies