Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Morgan Stanley
Zdroj: AP Photo/Mark Lennihan/SITA
18. apríla 2018 15:29 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Morgan Stanley v prvom kvartáli dosiahla rekordný zisk

Za január až marec banka vykázala zisk 2,67 mld. USD.

Americká investičná banka Morgan Stanley v prvom kvartáli dosiahla rekordný zisk, keďže jeho výške pomohol nový daňový zákon a rast výnosov divízie obchodovania na akciových trhoch. Banka za január až marec vykázala zisk v objeme 2,67 mld. USD, čiže 1,45 USD na akciu. V rovnakom období pred rokom bol v sume 1,93 mld. USD, čiže jeden dolár na akciu.

Zisk banky za prvý štvrťrok však nenaplnil očakávania analytikov oslovených v prieskume spoločnosti FactSet, ktorí prognózovali, že bude na na úrovni 1,26 USD na akciu.

Veľmi dobré výsledky počas prvých troch mesiacov tohto roka dosiahli obchodníci Morgan Stanley. Divízia obchodovania s akciami vykázala čisté výnosy vo výške 6,1 mld. USD. V rovnakom období minulého roka boli jej čisté výnosy v objeme 5,2 mld. USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies