Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Exit
Ilustračné foto pixabay.com
24. novembra 2015 8:41 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

MMF odporúča Rusku zrušenie núdzových bankových opatrení

Program rekapitalizácie bánk sa podľa MMF takmer skončil.

Rusko by malo zrušiť niektoré núdzové opatrenia, ktoré vstúpili do platnosti takmer pred rokom, teda v čase, keď kolaboval výmenný kurz ruského rubľa. Vyhlásil to v pondelok Medzinárodný menový fond (MMF) s tým, že program rekapitalizácie bánk sa takmer skončil. Banky v Rusku čelili nepokojom, ktoré boli spojené s celosvetovým poklesom cien ropy a so sankciami Západu voči Rusku. V septembri ruská centrálna banka predĺžila platnosť opatrení do 1. januára 2016, pričom pôvodne sa mali skončiť 1. októbra tohto roku.
Opatrenia podľa šéfa misie v Rusku zabrali
„Protikrízové opatrenia vo finančnom sektore pomohli stabilizovať ruský bankový systém,“ povedal Ernesto Ramirez Rigo, šéf misie MMF v Rusku. „Vzhľadom na okolnosti je vhodné ukončiť zostávajúce opatrenia v blízkej budúcnosti, keďže program rekapitalizácie bankového sektora sa v podstate skončil,“ povedal.
Ekonomika bude klesať
MMF očakáva, že sa ruská ekonomika v tomto roku zmenší o 3,8 % a v budúcom roku by ruské hospodárstvo malo klesnúť o 0,6 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies