Minuloročný zisk J&T Banky poklesol

21. apríla 2017 12:27
SITA, voFinanciach.sk
J&T Banka exteriér River house
Ilustračné foto J&T T Banka

Vlani evidovala spoločnosť 35,3 mil. eur, v roku 2015 to bol zisk v objeme 69 mil. eur.

J&T Banka, ktorá pôsobí ako privátna banka v Čechách a na Slovensku, dosiahla v minulom roku čistý zisk 35,3 mil. eur. V roku 2015 to bol zisk v objeme 69 mil. eur. Bilančná suma banky bola na konci vlaňajška vo výške 4,9 mld. eur. Ako ďalej banka informovala v tlačovej správe, medziročný pokles bilančnej sumy z úrovne 5,73 mld. eur ovplyvnilo zníženie klientskych vkladov o 15,4 % na 3,8 mld. eur.

Pokles bol podľa vyjadrení banky zrejmý predovšetkým pri termínovaných vkladoch, ktoré však boli v značnej miere presunuté do investícií. Vzhľadom na vývoj úrokových sadzieb na trhu banka očakáva tento trend aj v budúcich rokoch. Aj naďalej banka chce prevádzať vklady do investičných produktov a do oblasti správy aktív.

Banka emitovala dlhopisy

Banka na trhy pražskej a bratislavskej burzy umiestnila v minulom roku 11 emisií dlhopisov v celkovom objeme 718 mil. eur. V treťom kvartáli banka zvýšila svoj podiel v spoločnosti Vaba d.d. banka Varaždin upísaním nových akcií. Týmto krokom banka získala viac ako 82-percentný podiel v tejto chorvátskej banke, ktorá od januára 2017 vystupuje s novým názvom J&T Banka d.d.

Vlastný kapitál na konci vlaňajška predstavoval sumu 708 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to nárast o 12,9 %. Kapitálová primeranosť dosiahla úroveň 15,88 %.

O spoločnosti

J&T Banka patrí medzi najrýchlejšie rastúce banky v regióne. Pôsobí v oblasti privátneho a investičného bankovníctva. Na Slovensku administruje klientske aktíva vo výške 2 mld. eur.

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?

Podobné články