Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Minuloročný zisk ČSOB Poisťovne vzrástol o takmer 15 %

ČSOB
Ilustračné foto SITA/Michal Burza

Predpísané poistné vzrástlo o 3,8 % na 83,84 mil. eur.

ČSOB Poisťovňa dosiahla v minulom roku čistý zisk 8,87 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z výročnej správy spoločnosti za rok 2016, v medziročnom porovnaní je to nárast o 14,6 %. Predpísané poistné vzrástlo o 3,8 % na 83,84 mil. eur. Nová obchodná produkcia produktov životného poistenia dosiahla vlani 27,17 mil. eur. Predpísané poistné predstavovalo 51,4 mil. eur. Spoločnosť zároveň uviedla, že počet nahlásených poistných udalostí životného poistenia medziročne klesol o 8 %.

V neživotnom poistení spoločnosť zaznamenala v rámci predpisu medziročný nárast o 14 %. V povinnom zmluvnom poistení zaznamenala vďaka dodržiavanej segmentácii rast v predpísanom poistnom o 10 %. “V poistení majetku fyzických osôb sa ČSOB Poisťovni dlhodobo darí dosahovať dvojciferný medziročný rast v hrubom predpísanom poistnom,” uviedla firma. Cestovné poistenie stúplo o 9 %, havarijné poistenie o 37 %.
O spoločnosti
ČSOB Poisťovňa vznikla v roku 1992, do augusta 2004 pôsobila pod názvom ERGO poisťovňa. Je súčasťou skupiny KBC, pričom hlavným akcionárom je belgická poisťovňa KBC Insurance NV.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 14. júla 2017 13:46Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...