Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf obchodovanie
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Richard Drew
19. júna 2015 13:23 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Ministri financií EÚ sa dohodli na regulácii obchodovania bánk

Ministri financií EÚ dosiahli v piatok dohodu na návrhu zákona, ktorý bude obmedzovať riziko bánk pri obchodovaní.

Ministri financií EÚ dosiahli v piatok dohodu na návrhu zákona, ktorý bude obmedzovať riziko bánk pri obchodovaní. Dohoda sa netýka britských bánk, keďže tie podobnej regulácii už podliehajú. Reforma dostala zelenú na stretnutí ministrov v Luxemburgu. Teraz sa začnú rokovania s Európskym parlamentom o konečnej podobe textu, ktorý sa stane zákonom. „Štrukturálna reforma bánk je skutočne ústredným článkom dokončenia reformy, ktorá má zabezpečiť bankovú stabilitu,“ uviedlo v stanovisku Lotyšsko, ktoré predsedá Rade EÚ.

Navrhované regulačné opatrenia majú za cieľ obmedziť podstupovanie nadmerného rizika a taktiež zabrániť nadmernému rastu súvah bánk prostredníctvom obchodovania. Iné obchodné aktivity ako obchodovanie s vlastnými prostriedkami sa stanú predmetom posudzovania rizík. Ak kompetentný orgán objaví nadmerné riziko, takéto obchodné aktivity bude musieť spoločnosť vyčleniť, navýšiť vlastné prostriedky alebo zaviesť iné opatrenia diktované obozretným podnikaním.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...