Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mobil
Ilustračné foto. pixabay.com
13. februára 2018 10:30 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Ministerstvo financií si posvieti na FinTech technológie

FinTech je rýchlo rozvíjajúca sa oblasť a ministerstvo financií preto spojilo tím ľudí, ktorí sa tejto téme budú podrobne venovať.

Ministerstvo financií SR sa zameria na FinTech inovácie. Bližšie sa tejto oblasti bude venovať Centrum pre finančné inovácie, ktoré vo februári vzniklo na rezorte financií. Téma, ktorej sa bude centrum venovať, je oblasť fintechov a s tým spojená identifikácia možných bariér pre ich vznik a pôsobenie na Slovensku. Informovalo o tom ministerstvo prostredníctvom tlačovej správy.

Centrum pre finančné inovácie je zložené zo zamestnancov sekcie finančného trhu na MF SR a stáleho zastúpenia Slovenskej republiky pri Európskej únii v Bruseli. Cieľom je zapojenie všetkých relevantných rezortov, účastníkov trhu, záujmových združení a verejnosti.

Jednoduchší prístup k službám

FinTech inovácie otvárajú podľa ministerstva možnosti pre rozvoj existujúcich služieb bánk, poisťovní a obchodníkov s cennými papiermi. Ide najmä o zjednodušenie prístupu k jednotlivým službám a produktom na finančnom trhu pri zachovaní vysokého stupňa bezpečnosti a ochrany klientov. Je to veľmi rýchlo rozvíjajúca sa oblasť a ministerstvo financií preto spojilo tím ľudí, ktorí sa tejto téme budú podrobne venovať.

“Žijeme v dynamickej dobe, kedy FinTech inovácie menia spôsob akým funguje finančný svet. Nové technológie prinášajú finančné služby bližšie k ľuďom a tí budú môcť jednoduchšie a efektívnejšie riadiť svoje financie. Na ministerstve sme preto vytvorili priestor na diskusiu o týchto zmenách,“ povedal minister financií Peter Kažimír.

Finančné inovácie, ale aj riešenia založené na technológii blockchain, sú podľa ministerstva financií fenoménom súčasnosti. Ich využitie môže zmeniť spôsob, akým ľudia vykonávajú každodenné finančné operácie. Slovensko je pritom už aj v súčasnosti podľa rezortu financií priekopníkom pri zavádzaní a využívaní nových technológií v praxi.

Prioritou je bezpečnosť

Ako pokračoval predseda Centra pre finančné inovácie na Ministerstve financií SR Martin Peter, FinTechy predstavujú podnikateľskú príležitosť, ktorá spočíva v zjednodušení prístupu k službám pre konečného užívateľa, ako aj zefektívnenie činnosti bánk a iných finančných inštitúcií.

“Mať všetky svoje prostriedky pod kontrolou na dosah niekoľkých klikov nám určite uľahčí život. Samozrejme udržanie vysokej bezpečnosti pri overovaní identity a autorizácii, napríklad vo forme odtlačkov prstov alebo skenov tváre, bude prioritou,“ uviedol Martin Peter.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame