Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro mince peniaze
Ilustračné foto pixabay.com
12. októbra 2015 13:42 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Miera úspor domácností v eurozóne posilnila

V druhom kvartáli tohto roka posilnila miera úspor domácnosti eurozóny na 12,8 %, v porovnaní s úrovňou 12,7 % v prvom kvartáli.

Miera úspor domácností v členských štátoch eurozóny v druhom kvartáli 2015 podľa sezónne upravených údajov posilnila na 12,8 %, pričom v prvom štvrťroku tohto roka bola na úrovni 12,7 %. Miera investícií domácností, ktorú tvoria hlavne nákupy a rekonštrukcie obytných nehnuteľností, však klesla na 8,3 %, keďže v prvom kvartáli bola na úrovni 8,4 %. Informovali o tom v pondelok štatistický úrad Európskej únie Eurostat a Európska centrálna banka.  

Miera podnikateľských investícií v eurozóne v druhom kvartáli 2015 podľa sezónne upravených údajov stúpla na 22,3 % z úrovne 22,0 % zaznamenanej v prvom štvrťroku. Miera investícií nefinančných firiem vyjadruje pomer investícií do fixných aktív voči pridanej hodnote.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame