Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro, sporenie, peniaze, bankovky, mince kalkulačka
Ilustračné foto. pixabay.com
11. januára 2019 12:19 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Miera úspor domácností eurozóny v treťom kvartáli vlaňajška stúpla

Počas júla až septembra minulého roka miera úspor domácnosti v eurozóne vzrástla na 12,3 % z úrovne 12,1 % v druhom štvrťroku.

Miera úspor domácností v eurozóne v treťom kvartáli vlaňajška podľa sezónne upravených údajov bola 12,3 %, čiže sa zvýšila z úrovne 12,1 %, na ktorej bola v predchádzajúcom štvrťroku. Miera investícií domácností v eurozóne, ktoré tvoria hlavne nákupy a rekonštrukcie obytných nehnuteľností, bola v období júla až septembra minulého roka na úrovni 9,1 %, čiže medzikvartálne sa nezmenila. Informovali o tom v piatok štatistický úrad Európskej únie Eurostat a Európska centrálna banka.

Miera podnikateľských investícií v eurozóne v treťom kvartáli minulého roka podľa sezónne upravených údajov bola na úrovni 23,3 %, čiže sa zvýšila v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom, kedy bola vo výške 23 %. Miera hrubých investícií nefinančných firiem vyjadruje pomer investícií do fixných aktív (budovy, stroje, atď.) k pridanej hodnote.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame