Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro bankovky peniaze mince
Ilustračné foto. pixabay.com
4. júla 2018 12:30 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Miera úspor domácností eurozóny v prvom kvartáli klesla

Počas januára až marca sa miera úspor domácností v eurozóne znížila na 12 % z úrovne 12,2 % v poslednom štvrťroku vlaňajška

Miera úspor domácností v eurozóne v prvom kvartáli podľa sezónne upravených údajov dosiahla 12 %, čiže sa znížila z úrovne 12,2 %, na ktorej bola v predchádzajúcom štvrťroku. Miera investícií domácností v eurozóne, ktoré tvoria hlavne nákupy a rekonštrukcie obytných nehnuteľností, bola počas januára až marca na úrovni 9 %, čiže medzikvartálne sa mierne zvýšila z úrovne 8,9 %. Informovali o tom v stredu štatistický úrad Európskej únie Eurostat a Európska centrálna banka.

Miera podnikateľských investícií v eurozóne v prvom kvartáli podľa sezónne upravených údajov predstavovala 23,1 %, čiže sa zvýšila v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom, kedy bola na úrovni 22,9 %. Miera hrubých investícií nefinančných firiem vyjadruje pomer investícií do fixných aktív (budovy, stroje, atď.) k pridanej hodnote.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame