Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro, peniaze, mince, bankovky
Ilustračné foto. pixabay.com
12. januára 2018 12:11 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Miera úspor domácností eurozóny sa medzikvartálne nezmenila

Počas júla až septembra bola miera úspor domácností v eurozóne rovnako ako v predošlom kvartáli na úrovni 12 %.

Miera úspor domácností v eurozóne v treťom kvartáli vlaňajška podľa sezónne upravených údajov bola na úrovni 12 %, čiže v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom sa nezmenila. Miera investícií domácností v eurozóne, ktoré tvoria hlavne nákupy a rekonštrukcie obytných nehnuteľností, dosiahla v období júla až septembra minulého roka úroveň 8,8 %.

Medzikvartálne mierne posilnila, keďže počas apríla až júna bola vo výške 8,7 %. Informovali o tom v piatok štatistický úrad Európskej únie Eurostat a Európska centrálna banka.

Miera podnikateľských investícií v eurozóne v treťom kvartáli minulého roka podľa sezónne upravených údajov bola na úrovni 22,4 %, čiže sa znížila v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom, kedy bola vo výške 23,1 %. Miera hrubých investícií nefinančných firiem vyjadruje pomer investícií do fixných aktív (budovy, stroje, atď.) k pridanej hodnote.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame