Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Miera úspor domácností eurozóny sa medzikvartálne nezmenila

Euro, peniaze, mince, bankovky
Ilustračné foto. pixabay.com

Počas júla až septembra bola miera úspor domácností v eurozóne rovnako ako v predošlom kvartáli na úrovni 12 %.

Miera úspor domácností v eurozóne v treťom kvartáli vlaňajška podľa sezónne upravených údajov bola na úrovni 12 %, čiže v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom sa nezmenila. Miera investícií domácností v eurozóne, ktoré tvoria hlavne nákupy a rekonštrukcie obytných nehnuteľností, dosiahla v období júla až septembra minulého roka úroveň 8,8 %.

Medzikvartálne mierne posilnila, keďže počas apríla až júna bola vo výške 8,7 %. Informovali o tom v piatok štatistický úrad Európskej únie Eurostat a Európska centrálna banka.

Miera podnikateľských investícií v eurozóne v treťom kvartáli minulého roka podľa sezónne upravených údajov bola na úrovni 22,4 %, čiže sa znížila v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom, kedy bola vo výške 23,1 %. Miera hrubých investícií nefinančných firiem vyjadruje pomer investícií do fixných aktív (budovy, stroje, atď.) k pridanej hodnote.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 12. januára 2018 12:11Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...