Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Forint Maďarsko
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Bela Szandelszky
5. mája 2016 12:20 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Maďarsko chce kúpiť podiel v Erste do konca júna

Maďarský štát a Európska banka pre obnovu a rozvoj kupujú v lokálnej divízii skupiny Erste spolu 30 % akcií.

Maďarská vláda plánuje dokončiť kúpu podielu v dcérskej spoločnosti bankovej skupiny Erste tento alebo budúci mesiac. Vyhlásil to vo štvrtok minister hospodárstva Mihály Varga. Kúpnu cenu nešpecifikoval, uviedol však, že bude rovnaká, akú za balík 15 % akcií zaplatí Európska banka pre obnovu a rozvoj (EBOR). Tá v stredu informovala, že podpis dohody o kúpe podielu v spoločnosti Erste Bank Hungary očakáva v druhom kvartáli tohto roka.

Daňové zaťaženie sa zníži
Na vstupe do lokálnej divízie skupiny Erste sa dohodlo Maďarsko s EBOR vlani vo februári. Transakcia predpokladá, že maďarský štát a EBOR získajú v banke zhodne po 15 % akcií. Dohode predchádzal záväzok vlády v Budapešti znížiť daňové zaťaženie bankového sektora.

Skupina je aktívna aj na Slovensku
Skupina Erste pôsobí aj na Slovensku. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií Slovenskej sporiteľne sa táto spoločnosť začlenila do finančnej skupiny Erste. Predaj akcií sa uskutočnil v januári 2001. Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame