Maďarská vláda predáva podiel v OTP Bank

29. októbra 2015 17:15
SITA
Graf obchodovanie
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Aaron Favila

Stredajšia uzatváracia cena akcií OTP Bank bola v sume 5 670 forintov za kus. Znamená to, že hodnota predávaného podielu je približne 80 mld. HUF.

Maďarská vláda predáva svoj 5,03-percentný podiel v OTP Bank, ktorá je najväčším peňažným ústavom v krajine. Vláda o tom informovala vo štvrtok a uviedla, že predaj sa uskutočňuje prostredníctvom aukcie na burze, pričom výťažok použije na podporu investícií. V stredu bola uzatváracia cena akcií OTP Bank v sume 5 670 forintov (HUF) za kus. Znamená to, že hodnota predávaného podielu je približne 80 mld. HUF.

Vláda zostane nepriamym vlastníkom

Maďarská vláda zostáva nepriamym spoluvlastníkom OTP Banky, keďže vlastní 24,74-percentný podiel v ropnej a plynárenskej spoločnosti MOL, ktorá má v OTP Bank 8,57-percentný podiel. Podľa analytika banky K&H Davida Németha jedným z dôvodov, pre ktoré vláda predáva podiel v banke, by mohla byť snaha o pomoc pri redukcii dlhov v zahraničných menách. Vláda podľa neho môže získané peniaze použiť na splatenie časti dlhu Maďarska v zahraničnej mene niekedy budúci rok.

OTP Banka Slovensko je súčasťou finančnej skupiny OTP Group s pôsobnosťou na slovenskom bankovom trhu od roku 2002. Je univerzálnou bankou s portfóliom produktov a služieb pre fyzické osoby, sektor malých a stredných firiem a právnické osoby.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články