Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf obchodovanie
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Aaron Favila
29. októbra 2015 17:15 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Maďarská vláda predáva podiel v OTP Bank

Stredajšia uzatváracia cena akcií OTP Bank bola v sume 5 670 forintov za kus. Znamená to, že hodnota predávaného podielu je približne 80 mld. HUF.

Maďarská vláda predáva svoj 5,03-percentný podiel v OTP Bank, ktorá je najväčším peňažným ústavom v krajine. Vláda o tom informovala vo štvrtok a uviedla, že predaj sa uskutočňuje prostredníctvom aukcie na burze, pričom výťažok použije na podporu investícií. V stredu bola uzatváracia cena akcií OTP Bank v sume 5 670 forintov (HUF) za kus. Znamená to, že hodnota predávaného podielu je približne 80 mld. HUF.
Vláda zostane nepriamym vlastníkom
Maďarská vláda zostáva nepriamym spoluvlastníkom OTP Banky, keďže vlastní 24,74-percentný podiel v ropnej a plynárenskej spoločnosti MOL, ktorá má v OTP Bank 8,57-percentný podiel. Podľa analytika banky K&H Davida Németha jedným z dôvodov, pre ktoré vláda predáva podiel v banke, by mohla byť snaha o pomoc pri redukcii dlhov v zahraničných menách. Vláda podľa neho môže získané peniaze použiť na splatenie časti dlhu Maďarska v zahraničnej mene niekedy budúci rok.

OTP Banka Slovensko je súčasťou finančnej skupiny OTP Group s pôsobnosťou na slovenskom bankovom trhu od roku 2002. Je univerzálnou bankou s portfóliom produktov a služieb pre fyzické osoby, sektor malých a stredných firiem a právnické osoby.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies