Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf pokles
Ilustračné foto Idea go/FreeDigitalPhotos.net
15. mája 2015 10:35 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Maďarská OTP dosiahla v 1. kvartáli čistý zisk 1,19 mld. HUF

Zisk klesol z úrovne 5,9 mld. HUF v prvom kvartáli 2014, v poslednom kvartáli vlaňajška banka dosiahla čistý zisk 10,9 mld. HUF.

Maďarská OTP Bank dosiahla v prvom kvartáli čistý zisk 1,19 mld. HUF po zisku 5,9 mld. HUF v rovnakom kvartáli minulého roka. Na výsledok pozitívne vplývalo zníženie rezerv na nesplácané úvery a nižšie prevádzkové náklady, čo kompenzovalo prudké oslabenie v Rusku a na Ukrajine. Banka, ktorá patrí medzi najväčších poskytovateľov úverov na rozvíjajúcich sa trhoch v strednej a východnej Európe (SVE), o tom informovala v piatok. V poslednom kvartáli vlaňajška OTP dosiahla čistý zisk 10,9 mld. HUF.

V roku 2014 banka prvýkrát vo svojej histórii vykázala stratu, do ktorej ju stiahli najmä problémy v Rusku a na Ukrajine. Problémom banka čelila aj na domácom trhu, kde musela vyplácať klientom kompenzácie po tom, čo maďarské súdy označili podmienky niektorých úverov za neférové. V Rusku banka vykázala v prvom kvartáli tohto roka rekordnú stratu 11,5 mld. HUF a na Ukrajine strata predstavovala 10,2 mld. HUF. V aktuálnom roku banka počíta v regióne SVE s hospodárskym zotavením, výsledky na Ukrajine a v Rusku majú byť oveľa horšie. Rozdiel medzi podmienkami v širšom regióne SVE na jednej strane a Ruskom a Ukrajinou na druhej strane bol pomerne výrazný už v roku 2014 a možno očakávať, že tento trend bude pokračovať aj v roku 2015, konštatuje OTP.

OTP Banka Slovensko pôsobí na slovenskom trhu od februára 1992, vtedy ešte pod názvom Investičná a rozvojová banka. Maďarská OTP Bank sa stala majoritným vlastníkom OTP Banky Slovensko v apríli 2002.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies