Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Maďarská centrálna banka úroky nezmenila

Forint Maďarsko
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Bela Szandelszky

Svoju hlavnú úrokovú sadzbu centrálna banka potvrdila na úrovni 1,35 %.

Maďarská centrálna banka v utorok v súlade s očakávaniami potvrdila svoju hlavnú úrokovú sadzbu na úrovni 1,35 %. To, že centrálna banka ponechá úroky na nezmenenej úrovni, predpokladali všetci ekonómovia, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters. Centrálna banka Maďarska ukončila tri roky trvajúci cyklus znižovania úrokov v júli a sľúbila, že ich nezmení počas dlhšieho obdobia. Banka však fakticky menovú politiku naďalej uvoľňuje, keďže od septembra mení svoje menové nástroje. Jej hlavnou úrokovou sadzbou bude trojmesačná depozitná sadzba a začala podnikať kroky s tým cieľom, aby u nej banky nemali dvojtýždňové vklady.

Maďarské úrokové sadzby zostanú na nezmenenej úrovni dlhšie obdobie, pričom centrálna banka bude viac tolerovať oslabenie forintu, uviedla v utorok Royal Bank of Scotland. Maďarský forint v pondelok voči euru klesol na sedemtýždňové minimum 317 HUF/EUR, keďže na globálnych trhoch sa prejavili obavy zo spomalenia čínskej ekonomiky. V utorok sa však forint rýchlo zotavil a obchodoval sa na úrovni zhruba 312 HUF/EUR. Maďarskú menu totiž podporuje dobrý ekonomický rast, nízky rozpočtový deficit a vysoký prebytok bežného účtu platobnej bilancie.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 25. augusta 2015 16:41Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...