Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lloyds
Ilustračné foto AP Photo/Kirsty Wigglesworth
28. júla 2016 12:27 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Lloyds Banking Group plánuje zrušiť tritisíc miest a zatvoriť 200 pobočiek

Banka uviedla, že ide o dôsledok toho, že krajina odhlasovala svoj odchod z Európskej únie.

Britský peňažný ústav Lloyds Banking Group plánuje zrušiť tritisíc pracovných miest a zatvoriť 200 pobočiek. Ide o dôsledok referenda, v ktorom Briti odhlasovali odchod krajiny z Európskej únie. „Po referende o členstve v EÚ je výhľad ekonomiky Veľkej Británie neistý a hoci vplyv závisí od množstva faktorov, vrátane vyjednávaní s EÚ a politických a ekonomických udalostí, spomalenie hospodárskeho rastu sa zdá pravdepodobné,“ uviedol vo vyhlásení generálny riaditeľ Lloyds Banking Group António Horta-Osório.
Redukcia napriek zisku
Očakáva sa, že slabší ekonomický rast donúti Bank of England, aby na budúci týždeň zredukovala úrokové sadzby, alebo prijala ďalšie stimuly. Nízke úrokové sadzby pritom znamenajú tlak na zisky bánk, keďže znižujú ich marže. Lloyds ohlásila redukciu počtu zamestnancov napriek tomu, že za druhý kvartál vykázala silný zisk. Jej základný zisk síce klesol o 4,4 percenta na 2,1 mld. libier (GBP), keďže realizuje program zoštíhľovania, ale jej čistý zisk stúpol na 1,8 mld. GBP. V rovnakom období minulého roka skončila v strate 21 mil. GBP.

Ohlásené škrty znamenajú, že Lloyds Banking Group zníži počet pracovníkov o približne 4 percentá a počet pobočiek o takmer 10 percent. Najnovšie znižovanie počtu zamestnancov prichádza po predchádzajúcich redukciách a očakáva sa, že banka takto ušetrí dodatočných 400 mil. GBP ročne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame