Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ministerstvo financií MF
Ilustračné foto SITA/Michal Burza
19. júna 2015 12:08 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Lesay vymení Hudáka aj vo vedení eurovalu

Minister financií navrhol do vrcholových funkcií v rámci Európskeho mechanizmu pre stabilitu vymenovať nového štátneho tajomníka Ivana Lesaya.

Po personálnych rošádach medzi ministerstvom financií a hospodárstva sa budú meniť aj zástupcovia Slovenska v eurovale. Minister financií už vypracoval návrh na odvolanie bývalého štátneho tajomníka jeho rezortu Vazila Hudáka z funkcie zástupcu ministra financií v rade guvernérov a z funkcie riaditeľa správnej rady Európskeho mechanizmu pre stabilitu (ESM). Zároveň navrhuje do týchto funkcií vymenovať nového štátneho tajomníka ministerstva financií Ivana Lesaya.

Nový štátny tajomník ministerstva financií Ivan Lesay bol do funkcie vymenovaný v stredu 17. júna. Dovtedy pôsobil ako poradca ministra financií Petra Kažimíra a bol tiež vedeckým pracovníkom Ekonomického ústavu SAV. Dovtedajší štátny tajomník Vazil Hudák totiž prijal ponuku šéfovať ministerstvu hospodárstvo po tom, čo ho dočasne riadil Kažimír. Kreslo šéfa rezortu hospodárstva zostalo voľné po odchode ministra Pavla Pavlisa.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies