Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pobočka VÚB
Ilustračné foto VÚB
23. novembra 2015 11:15 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Ku koncu septembra pracovalo v bankách 19 931 ľudí

V medziročnom porovnaní sa stav pracovníkov zvýšil o 318 ľudí.

V bankovom sektore na Slovensku pracovalo na konci septembra 19 931 ľudí. Ako ďalej vyplýva z informácií zverejnených Národnou bankou Slovenska, v medziročnom porovnaní sa stav pracovníkov zvýšil o 318 ľudí. Počet nových ľudí vzrástol najmä v pobočkách zahraničných bánk. Pobočky u nás evidovali nárast o 164 na 1 915 ľudí.

Avšak nárast počtu pracovníkov zaznamenala aj domáca banková sféra a aj Národná banka Slovenska. Stav v komerčnej bankovej sfére sa zvýšil o 99 na 16 960 ľudí. V centrálnej banke počet pracovníkov medziročne vzrástol o 55 na 1 056 pracovníkov.

Na slovenskom trhu pôsobí podľa údajov centrálnej banky spolu 28 bankových domov. Okrem centrálnej banky je to 13 komerčných bánk a 14 zahraničných pobočiek.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies