Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kooperativa
Ilustračné foto VIG
14. júna 2018 11:13 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Kooperativa vlani s miernym rastom poistného

Predpísané poistné spoločnosti Kooperativa sa zvýšilo vlani medziročne o 1,7 % na takmer 469 mil. eur.

Poisťovňa Kooperativa zaznamenala v minulom roku predpísané poistné vo výške 468,7 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 1,7 %. V roku 2016 bolo totiž poistné na úrovni 460,7 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z výročnej správy spoločnosti, čistý zisk vlani dosiahol 29,8 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to zníženie o 4,1 %.

Ako vo výročnej správe uviedol generálny riaditeľ Kooperativy Vladimír Bakeš, vývoj neživotného poistenia z pohľadu tržieb naberal počas roka na dynamike. Na raste sa výraznou mierou podieľalo podľa neho predovšetkým poistenie motorových vozidiel, a to povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie. Spoločnosť v tomto segmente po mnohých rokoch pristúpila k úprave cenotvorby.

Slovenskí spotrebitelia sa v rámci životného poistenia orientovali primárne na pokrytie životných situácií spojených s rizikom úrazu, straty príjmu a dlhodobej práceneschopnosti. Pokračoval teda podľa Bakeša trend uzatvárania rizikových životných poistení, ktoré pokrývajú nové potreby obyvateľov. “Tie ovplyvnili aj produktové portfólio a stratégiu predaja. Produkciu výdatne podporovali aktivity smerujúce k aktualizácii životných poistení, s cieľom upraviť ich obsah a podmienky na súčasné moderné životné poistenie,” uviedol Bakeš.

O spoločnosti

Kooperativa poisťovňa, a. s. Vienna Insurance Group vznikla ako prvá súkromná univerzálna poisťovacia spoločnosť na Slovensku v roku 1990. Majoritným akcionárom je Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe, ktorej podiel akcií predstavuje 100 % priamo alebo nepriamo. Kooperativa je členom skupiny Vienna Insurance Group.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame