Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Poistenie, PZP, auto, živel
Ilustračné foto pixabay.com
21. marca 2019 14:55 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Kooperativa eviduje pre víchricu 131 hlásených udalostí

Nahlásené škody dosahujú v poisťovni Kooperativa takmer 150 tis. eur.

Aj poisťovňa Kooperativa eviduje škodové udalosti pre silný vietor a víchricu z druhého marcového víkendu. Klienti jej nahlásili 131 udalostí. „Z uvedeného počtu sa 75 % škôd týka poškodenia majetku a 25 % poškodenia motorových vozidiel a podľa prvotných odhadov nahlásené škody dosahujú hodnotu takmer 150 tis. eur,“ povedala pre agentúru SITA riaditeľka Úseku marketingu a komunikácie spoločnosti Kooperativa Zuzana Wagnerová.

Škody nahlasujú aj v ostatných poisťovniach

Víchrica sa Slovenskom prehnala 9. až 11. marca a mohutný vietor na niektorých miestach dosahoval aj 100 kilometrov za hodinu. Viaceré poisťovne sa vyjadrili, že ľudia stále nahlasujú škody aj niekoľko dní po víchrici. Allianz-Slovenská poisťovňa v stredu informovala, že eviduje 454 poistných udalostí za viac ako 161 tis. eur.

Uniqa registruje 125 hlásení od klientov s predbežnou výškou nahlásených škôd 112 tis. eur. Poisťovni Generali klienti nahlásili vyše 80 poistných udalostí v celkovej hodnote takmer 100 tis. eur. Union poisťovňa v stredu evidovala 11 škôd s celkovou rezervou 155 tis. eur.

Potrebné je poistenie

Na preplatenie škôd, ktoré napáchajú búrky, je potrebné mať uzatvorené poistenie nehnuteľnosti a domácnosti. „Dôležité je mať poistené živelné riziká, a to vrátane víchrice. Ak voda či vietor poškodia auto, tieto škody poisťovňa preplatí z havarijného poistenia,“ uviedla hovorkyňa poisťovne Generali Katarína Kukurová.

Ak je to možné, po poistnej udalosti by mali klienti s odstraňovaním následkov alebo opravou počkať do obhliadky poisťovne. „Samozrejme, ak je z hygienických alebo bezpečnostných dôvodov nevyhnutné začať s odstraňovaním škôd skôr, ľudia to môžu urobiť. V takom prípade je však potrebné si poistnú udalosť zdokumentovať,“ povedala Kukurová.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame