Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračný graf
Ilustračné foto jscreationzs/FreeDigitalPhotos.net
25. augusta 2015 9:53 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Koncern OVB za polrok s obratom 110,9 mil. eur

V medziročnom porovnaní je to nárast o 6,9 %.

Spoločnosť OVB, európsky koncern pre finančné sprostredkovanie, dosiahla v prvom polroku obrat 110,9 mil. eur. Ako ďalej informovala firma, v medziročnom porovnaní je to nárast o 6,9 %. “Len v júni 2015 sprostredkovala spoločnosť OVB približne 60 tis. nových zmlúv,” skonštatoval Michael Rentmeister, predseda predstavenstva spoločnosti OVB Holding AG. Koncern zvýšil svoj operatívny výsledok (EBIT) o 28,2 % na 6,1 mil. eur.

Nadpriemerne pozitívny vývoj obratu zaznamenali podľa OVB krajiny ako Slovensko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko a Rakúsko. V regióne južnej a západnej Európy narástli celkové prijaté provízie za prvých šesť mesiacov tohto roka z 21,1 mil. eur na 25,7 mil. eur, teda o 21,5 %. Nemecko dosiahlo nárast obratu o 5,3 %, región strednej a východnej Európy o 2,1 %.

Plány

Rámcové podmienky pre obchodné aktivity OVB ostávajú podľa vyjadrení koncernu predbežne stabilné aj v druhej časti tohto roku. Vzhľadom na obchodné výsledky za prvých šesť mesiacov 2015 počíta OVB s miernym nárastom výnosov z obratu v porovnaní s rokom 2014. V porovnaní s výrazne dobrými výsledkami roku 2014 sa očakáva, že operatívny výsledok sa nezmení, resp. zaznamená len mierny nárast.

O spoločnosti

Koncern OVB sa zameriava na predaj finančných produktov. Holdingovú centrálu má v Kolíne. Od založenia OVB Vermögensberatung AG v Nemecku v roku 1970 bolo zameranie obchodných aktivít OVB formované klientsky orientovaným poradenstvom pre domácnosti a súkromné osoby v oblasti poistného krytia, tvorby a zhodnocovania majetku, starobného dôchodku a hypotekárnych úverov. V súčasnosti je koncern aktívny v 14 krajinách. Na slovenskom trhu pôsobí OVB Allfinanz Slovensko, a to od roku 1993.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies