Koncern OVB za polrok s obratom 110,9 mil. eur

25. augusta 2015 9:53
SITA
Ilustračný graf
Ilustračné foto jscreationzs/FreeDigitalPhotos.net

V medziročnom porovnaní je to nárast o 6,9 %.

Spoločnosť OVB, európsky koncern pre finančné sprostredkovanie, dosiahla v prvom polroku obrat 110,9 mil. eur. Ako ďalej informovala firma, v medziročnom porovnaní je to nárast o 6,9 %. “Len v júni 2015 sprostredkovala spoločnosť OVB približne 60 tis. nových zmlúv,” skonštatoval Michael Rentmeister, predseda predstavenstva spoločnosti OVB Holding AG. Koncern zvýšil svoj operatívny výsledok (EBIT) o 28,2 % na 6,1 mil. eur.

Nadpriemerne pozitívny vývoj obratu zaznamenali podľa OVB krajiny ako Slovensko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko a Rakúsko. V regióne južnej a západnej Európy narástli celkové prijaté provízie za prvých šesť mesiacov tohto roka z 21,1 mil. eur na 25,7 mil. eur, teda o 21,5 %. Nemecko dosiahlo nárast obratu o 5,3 %, región strednej a východnej Európy o 2,1 %.

Plány

Rámcové podmienky pre obchodné aktivity OVB ostávajú podľa vyjadrení koncernu predbežne stabilné aj v druhej časti tohto roku. Vzhľadom na obchodné výsledky za prvých šesť mesiacov 2015 počíta OVB s miernym nárastom výnosov z obratu v porovnaní s rokom 2014. V porovnaní s výrazne dobrými výsledkami roku 2014 sa očakáva, že operatívny výsledok sa nezmení, resp. zaznamená len mierny nárast.

O spoločnosti

Koncern OVB sa zameriava na predaj finančných produktov. Holdingovú centrálu má v Kolíne. Od založenia OVB Vermögensberatung AG v Nemecku v roku 1970 bolo zameranie obchodných aktivít OVB formované klientsky orientovaným poradenstvom pre domácnosti a súkromné osoby v oblasti poistného krytia, tvorby a zhodnocovania majetku, starobného dôchodku a hypotekárnych úverov. V súčasnosti je koncern aktívny v 14 krajinách. Na slovenskom trhu pôsobí OVB Allfinanz Slovensko, a to od roku 1993.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články