Komunálna poisťovňa vlani so ziskom 6,6 mil. eur

18. mája 2015 10:50
SITA
Komunálna poisťovňa
Ilustračné foto Komunálna poisťovňa

V medziročnom porovnaní zisk po zdanení nepatrne klesol, a to o 0,7 %.

Komunálna poisťovňa dosiahla v minulom roku čistý zisk 6,6 mil. eur, z čoho na výplatu dividend by malo ísť 5,6 mil. eur. V medziročnom porovnaní zisk po zdanení nepatrne klesol, a to o 0,7 %. Predpísané poistné bolo na úrovni 176,8 mil. eur. V porovnaní s predchádzajúcim rokom vzrástlo o 3,2 %. „Prekonali sme tak nastavený päťročný cieľ,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Vladimír Bakeš.

Priaznivé výsledky

Posledných päť rokov podľa vyjadrení spoločnosti ukázalo, že aj v čase, kedy celospoločenská situácia vo svete firme nepriala a krízové roky výrazne potrápili celý finančný sektor, tak Komunálna poisťovňa ustála svoje postavenie na trhu. Priaznivé výsledky sa podľa firmy dostavili predovšetkým po spojení Kontinuity a Komunálnej poisťovne, ktoré od roku 2009 začali pôsobiť pod jednou značkou. „Rok 2014 len potvrdil naše smerovanie, ktoré sme nastavili v roku 2009,“ skonštatoval Bakeš. Ako však dodal, firme priali aj externé podmienky, čo sa premietlo na nízkej škodovosti.

O spoločnosti

Komunálna poisťovňa vznikla v roku 1994 a jej zakladateľom bola Prvá komunálna banka. Zmena vlastníka nastala až po akvizícii v roku 2001, keď majoritnú majetkovú účasť odkúpila Kooperativa. Týmto krokom sa poisťovňa stala súčasťou medzinárodnej finančnej a poisťovacej skupiny Vienna Insurance Group. Tá od Erste Group získala v roku 2008 aj Poisťovňu Slovenskej sporiteľne. V roku 2009 sa Komunálna poisťovňa zlúčila so svojou sesterskou spoločnosťou – poisťovňou Kontinuita.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články