Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Komunálna poisťovňa
Ilustračné foto Komunálna poisťovňa
18. mája 2015 10:50 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Komunálna poisťovňa vlani so ziskom 6,6 mil. eur

V medziročnom porovnaní zisk po zdanení nepatrne klesol, a to o 0,7 %.

Komunálna poisťovňa dosiahla v minulom roku čistý zisk 6,6 mil. eur, z čoho na výplatu dividend by malo ísť 5,6 mil. eur. V medziročnom porovnaní zisk po zdanení nepatrne klesol, a to o 0,7 %. Predpísané poistné bolo na úrovni 176,8 mil. eur. V porovnaní s predchádzajúcim rokom vzrástlo o 3,2 %. „Prekonali sme tak nastavený päťročný cieľ,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Vladimír Bakeš.

Priaznivé výsledky

Posledných päť rokov podľa vyjadrení spoločnosti ukázalo, že aj v čase, kedy celospoločenská situácia vo svete firme nepriala a krízové roky výrazne potrápili celý finančný sektor, tak Komunálna poisťovňa ustála svoje postavenie na trhu. Priaznivé výsledky sa podľa firmy dostavili predovšetkým po spojení Kontinuity a Komunálnej poisťovne, ktoré od roku 2009 začali pôsobiť pod jednou značkou. „Rok 2014 len potvrdil naše smerovanie, ktoré sme nastavili v roku 2009,“ skonštatoval Bakeš. Ako však dodal, firme priali aj externé podmienky, čo sa premietlo na nízkej škodovosti.

O spoločnosti

Komunálna poisťovňa vznikla v roku 1994 a jej zakladateľom bola Prvá komunálna banka. Zmena vlastníka nastala až po akvizícii v roku 2001, keď majoritnú majetkovú účasť odkúpila Kooperativa. Týmto krokom sa poisťovňa stala súčasťou medzinárodnej finančnej a poisťovacej skupiny Vienna Insurance Group. Tá od Erste Group získala v roku 2008 aj Poisťovňu Slovenskej sporiteľne. V roku 2009 sa Komunálna poisťovňa zlúčila so svojou sesterskou spoločnosťou – poisťovňou Kontinuita.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame