Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Komunálna poisťovňa
Ilustračné foto VIG
26. apríla 2019 18:25 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Komunálna poisťovňa sa dostala vlani do mínusu

Kým v roku 2017 dosiahla spoločnosť čistý zisk necelých 6 mil. eur, vlani sa ocitla v strate takmer 2 mil. eur.

Komunálnej poisťovni sa v minulom roku v rámci celkového hospodárenia veľmi nedarilo. Vykázala totiž stratu na úrovni 1,95 mil. eur. Rok predtým pritom ešte dosiahla čistý zisk 5,79 mil. eur. „Pokiaľ ide o odvetvie poisťovníctva, treba povedať, že rok 2018 bol naozaj náročný. Všetky poisťovne na Slovensku boli nútené vysporiadať sa najmä s novou poistnou daňou. Podobne ako konkurencia, aj Komunálna poisťovňa musela pristúpiť k zmene cenotvorby v produktoch autopoistenia,“ uviedla spoločnosť vo výročnej správe.

Napriek tomu bola Komunálna poisťovňa úspešná podľa jej vyjadrení najmä v segmente neživotného poistenia. V poistení majetku dosiahla rast produkcie na úrovni 56,8 %, v poistení všeobecnej zodpovednosti 9,9 %, v havarijnom poistení 5,5 % a v poistení majetku občanov 4,9 %. Celkové predpísané poistné dosiahlo výšku 185,8 mil. eur, z čoho životné poistenie predstavovalo sumu 100 mil. eur a neživotné poistenie 85,8 mil. eur. V roku 2017 evidovala poisťovňa predpísané poistné v objeme 195,4 mil. eur. Ide teda približne o päťpercentný medziročný pokles.

O spoločnosti

Komunálna poisťovňa vznikla v roku 1994 a jej zakladateľom bola Prvá komunálna banka. Zmena vlastníka nastala až po akvizícii v roku 2001, keď majoritnú majetkovú účasť odkúpila Kooperativa. Týmto krokom sa poisťovňa stala súčasťou medzinárodnej finančnej a poisťovacej skupiny Vienna Insurance Group. Tá od Erste Group získala v roku 2008 aj Poisťovňu Slovenskej sporiteľne. V roku 2009 sa Komunálna poisťovňa zlúčila so svojou sesterskou spoločnosťou – poisťovňou Kontinuita.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame