Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fried Komunálna poisťovňa
Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Komunálnej poisťovne Hermann Fried. Zdroj: KPAS.
23. marca 2018 13:05 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Komunálna poisťovňa bude mať od apríla nového riaditeľa

Menovanie ešte podlieha udeleniu súhlasu zo strany lokálnych úradov.

Novým generálnym riaditeľom Komunálnej poisťovne bude od 1. apríla Hermann Fried. Rozhodla o tom dozorná rada spoločnosti na svojom zasadnutí 21. marca. Menovanie ešte podlieha udeleniu súhlasu zo strany lokálnych úradov. Informovala o tom Komunálna poisťovňa.

Ako uviedol predseda dozornej rady Vienna Insurance Group Günter Geyer, Fried disponuje vynikajúcimi odbornými znalosťami v spojení s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti manažmentu a obchodu. “Dôvera, ktorú mi dozorná rada preukázala, ma mimoriadne teší, a takisto sa teším na svoje nové úlohy. Mojim cieľom je dôsledne posilňovať pozíciu Komunálnej poisťovne na slovenskom poisťovacom trhu,” uviedol Fried.

V koncerne je už 20 rokov

Hermann Fried pôsobí v koncerne Vienna Insurance Group od roku 1998. Po tom, čo bol najprv vedúcim úseku zdravotného poistenia a členom rozšíreného vedenia spoločnosti Wiener Städtische Versicherung, pôsobil od roku 2010 do roku 2015 ako riaditeľ Krajinského riaditeľstva Viedeň poisťovne Wiener Städtische. K 1. januáru 2016 bol Fried menovaný za člena predstavenstva spoločnosti Wiener Städtische Versicherung, so zodpovednosťou za rezort obchodu.

Hermann Fried nastupuje do funkcie po doterajšom predsedovi predstavenstva Vladimírovi Bakešovi. Ten sa v budúcnosti bude venovať svojej funkcii generálneho riaditeľa poisťovne Kooperativa a podporovať integráciu so slovenským bankopoisťovateľom Poisťovňou Slovenskej sporiteľne.

Predstavenstvo Komunálnej poisťovne od 1. apríla 2018:

Hermann Fried (generálny riaditeľ a predseda predstavenstva)
Zuzana Brožek Mihóková (členka predstavenstva)
Blanka Hatalová (členka predstavenstva)
Franz Kosyna (člen predstavenstva)
Slávka Miklošová (členka predstavenstva)
Patrick Skyba (námestník generálneho riaditeľa, člen predstavenstva)

O spoločnosti

Komunálna poisťovňa vznikla v roku 1994 a jej zakladateľom bola Prvá komunálna banka. Zmena vlastníka nastala až po akvizícii v roku 2001, keď majoritnú majetkovú účasť odkúpila Kooperativa. Týmto krokom sa poisťovňa stala súčasťou medzinárodnej finančnej a poisťovacej skupiny Vienna Insurance Group. Tá od Erste Group získala v roku 2008 aj Poisťovňu Slovenskej sporiteľne. V roku 2009 sa Komunálna poisťovňa zlúčila so svojou sesterskou spoločnosťou – poisťovňou Kontinuita.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame