Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
české koruny, Česko
Ilustračné foto. pixabay.com
7. februára 2019 9:22 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Komerční banka vlani dosiahla čistý zisk takmer 15 mld. českých korún

Celkové výnosy banky v roku 2018 vzrástli o 3,7 percenta na 32,2 mld. korún.

Český peňažný ústav Komerční banka za minulý rok vykázal čistý zisk patriaci akcionárom bez jednorazových položiek v sume 14,8 mld. českých korún (CZK), čo bol medziročný rast o 5,8 percenta. Po zohľadnení jednorazových položiek čistý zisk banky medziročne mierne klesol, a to o 0,6 percenta.

Celkové výnosy Komerční banky vlani vzrástli o 3,7 percenta na 32,2 mld. CZK. Čisté úrokové výnosy medziročne posilnili o 7,3 percenta vďaka rastu vkladov a úverov a vyšším trhovým úrokovým sadzbám. Čisté poplatky a provízie o 1 percento oslabili.

Objem úverov stúpol o takmer 5 %

Objem úverov, ktoré Komerční banka v minulom roku klientom poskytla, sa zväčšil o 4,7 percenta na 634,6 mld. CZK, pričom úvery na bývanie aj spotrebiteľské pôžičky sa zvýšili zhodne o 4,6 percenta. Objem úverov podnikom stúpol o 5,5 percenta. Vklady klientov v banke medziročne posilnili o 5,2 percenta na 795,6 mld. CZK.

Na Slovensku Komerční banka obsluhuje svojich korporátnych klientov prostredníctvom Komerční banky, a. s., pobočky zahraničnej banky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame