Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze, graf, pokles
Ilustračné foto. pixabay.com
11. februára 2016 10:17 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Komerční banka evidovala pokles čistého zisku o 12,9 %

Čistý zisk patriaci akcionárom banky za štvrtý štvrťrok bol v sume 2,87 mld. českých korún.

Komerční banka, ktorá je tretím najväčším českým peňažným ústavom, počas októbra až decembra evidovala pokles čistého zisku o 12,9 %. Čistý zisk patriaci akcionárom banky za štvrtý kvartál bol v sume 2,87 mld. CZK. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, predpokladali, že bude na úrovni 3,23 mld. CZK. Za celý rok 2015 čistý zisk patriaci akcionárom klesol o 1,5 % na 12,8 mld. CZK. Banka vo štvrtok oznámila, že akcionárom z neho vyplatí dividendu v sume 310 CZK za akciu.

Komerční banka uviedla, že náklady na krytie rizík odzrkadľujúce rezervy na straty z úverov a investícií, ktoré boli po väčšinu minulého roka v blízkosti rekordných miním, sa v štvrtom kvartáli zvýšili viac ako trojnásobne. Banka, v ktorej 60-percentný podiel vlastní francúzska Société Générale, ďalej informovala, že objem poskytnutých úverov sa počas minulého roka zväčšil o 6,8 %, keď úverová aktivita rástla vo všetkých segmentoch.

Na Slovensku Komerční banka obsluhuje svojich korporátnych klientov prostredníctvom Komerční banky, a. s., pobočky zahraničnej banky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies