Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
KBC
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Yves Logghe, File
9. augusta 2018 16:29 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

KBC Group v druhom štvrťroku dosiahla čistý zisk 692 mil. eur

Čisté úrokové výnosy skupiny medziročne stúpli o 2 % na 1,117 mld. eur.

Belgická finančná skupina KBC Group za druhý kvartál vykázala čistý zisk na úrovni 692 mil. eur. Čisté úrokové výnosy skupiny za apríl až jún boli v objeme 1,117 mld. eur, čiže medzikvartálne mierne klesli, a to o jedno percento, ale medziročne na porovnateľnom základe o dve percentá stúpli.

Čisté výnosy z poplatkov a provízii zostali na vysokej úrovni 438 mil. eur, ale na porovnateľnom základe medzikvartálne oslabili o tri percentá a medziročne sa znížili o štyri percentá. KBC Group o tom informovala vo štvrtok na svojej internetovej stránke.

Objem úverov, ktoré skupina poskytla v druhom kvartáli tohto roka, sa v porovnaní s predchádzajúcim kvartálom zvýšil o tri percentá a medziročne bol vyšší o päť percent. Vklady v KBC Group sa počas apríla až júna medzikvartálne zväčšili o tri percentá a oproti rovnakému obdobiu minulého roka posilnili o šesť percent.

Do skupiny KBC patrí slovenská banka ČSOB. Do konca roka 2007 pôsobila ČSOB na Slovensku ako pobočka zahraničnej banky. Od 1. januára 2008 sa stala samostatnou akciovou spoločnosťou s vlastným predstavenstvom. Belgická skupina vlastní v slovenskej banke 100-percentný podiel na hlasovacích právach.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame