Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peter Kažimír
Minister financií SR Peter Kažimír. Foto: SITA/Branislav Bibel
27. februára 2019 14:54 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Kažimír bude viesť centrálnu banku až od júna

Prezident Andrej Kiska vyhovel žiadosti ministra financií Petra Kažimíra o neskorší odchod z postu ministra. Národnú banku Slovenska tak ešte načas povedie súčasný guvernér Jozef Makúch.

Výmena na čele Národnej banky Slovenska (NBS) sa načas odkladá. Prezident SR Andrej Kiska sa totiž po dohode s ministrom financií a premiérom rozhodol, že Petra Kažimíra na post guvernéra centrálnej banky vymenuje až s účinnosťou od 1. júna 2019. Súčasný guvernér NBS Jozef Makúch tak bude musieť svoje plány z postu odísť už od 1. marca takisto odložiť.

Čítajte aj:

„Vyhovel som žiadosti ministra financií Petra Kažimíra, po dohode s predsedom vlády Petrom Pellegrinim, o neskorší odchod ministra financií z vlády a nástup do funkcie guvernéra. Hovoril som o tom aj s doterajším guvernérom NBS Jozefom Makúchom, ktorý je pripravený viesť naplno inštitúciu ďalej až do nástupu nového guvernéra,“ povedal Andrej Kiska.

O druhom vládnom nominantovi, tentokrát na post viceguvernéra centrálnej banky Jozefovi Hudákovi, prezident zatiaľ nerozhodol.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame