Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kabinet vymenoval nového štátneho tajomníka rezortu financií

Ministerstvo financií MF
Ilustračné foto SITA/Michal Burza

Na post štátneho tajomníka ministerstva financií po Vazilovi Hudákovi nastupuje doterajší poradca ministra financií Ivan Lesay.

Novým štátnym tajomníkom ministerstva financií sa stal doterajší poradca ministra financií Petra Kažimíra Ivan Lesay. Vláda v stredu schválila ministrov návrh na jeho vymenovania s nástupom do funkcie od 17. júna. Potvrdila sa tak nominácia, ktorú minister Kažimír naznačoval už po minulotýždňovom rokovaní vládneho kabinetu, že za nového štátneho tajomníka navrhne práve Lesaya.

Lesay, ktorý okrem toho, že radí ministrovi financií, je aj vedeckým pracovníkom Ekonomického ústavu SAV, tak v pozícii štátneho tajomníka nahradil Vazila Hudáka. Ten bol v utorok prezidentom Andrejom Kiskom vymenovaný za ministra hospodárstva, kde prevzal vedenie po dočasnom pôsobení ministra financií Petra Kažimíra po tom, čo skončil predchádzajúci šéf rezortu hospodárstva Pavol Pavlis.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 17. júna 2015 11:36Zdroj SITA
K téme

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...